بهارستان

 به طور ساده، یک دستگاه تصفیه کننده، هوا را در اطراف شما پاک و تصفیه می‌کند. این عمل را از طریق یک فرآیند فیلترینگ اختصاصی انجام می‌دهد که ذرات میکروسکوپی را که به سلامتی شما آسیب می رساند، مورد هدف قرار می‌دهد.

مقدار کمی از این ذرات میکروسکوپی در هوا وجود دارد، که شما آنها را به مقدار بسیار کم تنفس می‌کنید. بدون تصفیه کننده هوا، ریه‌های شما تنها فیلتر برای آلاینده‌های موجود در هوا است.
اگر از آلرژی و آسم رنج می‌برید و یا بیماری تنفسی دارید، می‌دانید که این ذرات موجود در هوا باعث تحریک بیشتر ریه‌های شما می‌شود.
با این حال، حتی اگر از مسائل تنفسی هم رنج نمی‌برید، می توانید با این دستگاه، هوای پاک تنفس کرده و نقش چشمگیری در سلامت خود داشته باشید.
از آنجا که یک تصفیه کننده هوا با کیفیت بالا می تواند 99٪ از تمام آلودگی‌های موجود در هوای اطراف شما را قبل از عبور از بینی و رسیدن به ریه‌ها تصفیه و پاکسازی کند، تضمین می کند که شما در منزل خود از هوایی با کیفیت بالا تنفس کنید.
تصفیه کننده‌های هوا موجب کاهش علائم آلرژی و آسم، بهبود خواب و تنفس آسان‌ترمی‌شود.
اما اکنون این سوال مطرح است که این دستگاه، چه نوع آلاینده‌هایی را می‌تواند تصفیه کند؟
تصفیه‌کننده هوا، ماشین‌های قدرتمندی دارد که برای مبارزه با انواع مختلف آلودگی‌های هوائی طراحی شده‌اند.
در ادامه لیستی از رایج‌ترین آلاینده‌ها آمده است که تصفیه‌کننده هوا در داخل خانه شما، آنها را مورد هدف قرار می‌دهد:
•    گرده گیاهان اسپور و قارچ
•    گرد و غبار 
•    موی حیوانات خانگی
•    باکتری‌ها و ویروس‌ها
•    دود و بوی حاصل از تنباکو و چوب 
•    بوی پخت‌و‌پز، بوی ناشی از حیوانات‌خانگی و پاک کننده‌های شیمیایی
•    سموم گازی حاصل از اسپری‌ها و آفت کش‌ها
•    ترکیبات آلی فرار که در رنگ، لاک، مواد پاک‌کننده، فرش و مصالح ساختمانی یافت می‌شود

انواع تمیز کننده هوا
 

سه گزینه اصلی وجود دارد که بر اساس آن سیستم های تصفیه هوا تهیه شده اند این گزینه ها شامل سیستم های تصفیه هوا قابل حمل، سیستم های تصفیه هوا کل خانه و فیلتر هوا کل خانه می باشد.  

پاک کننده هوا قابل حمل - سیستم های تصفیه هوا قابل حمل، که به عنوان پاک کننده هوای اتاق شناخته شده است به تعدادی از دلایل محبوب است. آنها به طور معمول بین 10 - 20 پوند وزن دارند. آنها همچنین برای افراد با بودجه محدود مناسب هستند. اکثر سیستم های تصفیه هوا قابل حمل طراحی شده اند و بر روی زمین یا روی میز نگه داشته می شود.

پاک کننده های هوای کل خانه - همانطور که از نام آن پیداست تمیز کننده هوا برای برای پاک کردن تمام هوا در خانه طراحی شده است. این است که به طور مستقیم بر روی کانال های موجود نصب می شوند. بنابر این، این گزینه برای خانه هایی که مجاری عبور هوا ندارد مناسب نیستند. بر خلاف سیستم های تصفیه هوا خانگی، سیستم های تصفیه هوا کل خانه باید حرفه ای نصب شوند. در برخی از موارد، ممکن است نیاز به سیم کشی در سیستم برق خانه باشد.

فیلتر هوای کل خانه - فیلتر کوره باید به طور منظم تعویض شود برای حفظ دستگاه برای موثر بودن فیلترهای هوای کل خانه است و می تواند به جای فیلتر کوره به طور منظم استفاده می شود. این گزینه مناسب و ارزان است برای هر فیلتر حداقل بهره وری تخصیص داده شده است و گزارش شده که امتیاز فیلتر MERV با رتبه 17 تا 20 ایده آل است اما آنها معمولا سازگار با این سیستم نیستند. فیلتر با رتبه هفت تا 13 موثر و سازگار هستند.

نوشته شده در شنبه 25 فروردين 1397ساعت 12:50 توسط یاسین اسماعیل پور|

1.    ظرفیت دستگاه تصفیه هوا

2.    دقت دستگاه و تعداد و نوع فیلترهای دستگاه تصفیه هوا
3.    امكانات و مشخصات فنی دستگاه تصفیه هوا
4.    برند و فروشنده
5.    استانداردها
6.    خدمات پس از فروش

 

 

با افزایش آلاینده ها و ذرات معلق و زیان آور در هوای شهر های بزرگ , بسیاری از مردم به توضیحات صادقانه و کارشناسی در مورد ویژگی های یک دستگاه تصفیه هوا خوب و میزان تاثیر واقعی عملکرد آنها در تصفیه هوای منزل یا محل کار خود نیاز دارند. 

در واقع دستگاه های تصفیه هوا متشکل از یک بدنه از جنس ABS و یک برد دیجیتالی چند منظوره (multi functional) ، یک الکتروفن هوادهی و یک یا چند فیلتر تصفیه هوا می باشند.
مهمترین نکته در این انتخاب,تعداد و سطح فیلتر های تصفیه کننده هوا می باشد.

به عبارت دیگر ,هرچه مساحت فیلتر های دستگاه تصفیه هوا بزرگتر و تعداد مراحل تصفیه (که عمدتا شامل: پیش فیلتر، فیلتر هپا، فیلتر کربن اکتیو، فیلتر الکترواستاتیک، فیلتر دائمی نانو پلاسما، لامپ UV و مولد یون منفی است) بیشتر باشد، دستگاه مورد نظر توانایی بیشتری در جذب ذرات معلق و آلودگی هوا، ویروس ها، قارچ ها و ...در هوای محل کار و زندگی ما را خواهد داشت.

در مورد عملکرد دستگاه تصفیه کننده هوا نیز باید توجه نمود، کیفیت هوای تصفیه شده خروجی تا حد زیادی به انتخاب دستگاه مناسب برای متراژ مناسب از یک طرف و نیز عدم نفوذ هوای آلوده از پنجره ها و درب ها بستگی دارد.
همچنین بهتر است هنگام انتخاب، دستگاهی مناسب برای دو برابر متراژ موجود و مورد نظر خود را انتخاب کنید!

باتوجه به اینکه متراژ اعلام شده برای تصفیه هوای هر دستگاه با حداکثر دور فن می باشد، بهتر است دستگاه تصفیه کننده هوایی را انتخاب کنید که توانایی این را داشته باشد که در دور متوسط و با صدای کمتر، کل مساحت مورد نظر شما را پوشش دهد و هوای شما را با آرامش بیشتری داشته باشد.

چگونه برچسب سیستم های تصفیه هوا را بخوانید
سیستم های تصفیه هوا توسط انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی ( اهام ) تست شده است که به تعداد 0 - 450 شناخته شده است نرخ تحویل هوای پاک ( CADR ) نشان می دهد که چگونه به سرعت فیلترها گرد و غبار، دود تنباکو و گرده را از هوا می گیرند. اهام همچنین نشان می دهد بسته به اندازه اتاق ( در فوت مربع ) یک مدل خاص بهترین است. هنگام خرید یک تمیز کننده هوا، مقایسه این چهار عدد کلیدی  AHAM را در نظر داشته باشید.

سیستم های تصفیه هوای الکترونیکی
سیستم های تصفیه هوا که از صفحات شارژ الکتریسیته شناخته شده به عنوان "رسوب الکترواستاتیک" استفاده و در محبوبیت رشد کرده است. این پاک کننده بسیار کارآمد و فیلترهای جایگزین نیاز ندارد اما آنها مقادیر کمی از ازن تولید می کنند گازی که موجب تحریک ریه ها و نشان داده شده است COPD را تشدید می کند. دکتر ادلمن می گوید: ما در برابر خرید هر دستگاه پاک کننده هوا که ازن تولید کند هشدار می دهیم چون ازن بسیار تحریک کننده دستگاه تنفس است از نوع دیگری از تمیز کننده هوا که به عنوان "ژنراتور ازن" شناخته شده و هدفمند ازن تولید می کند نیز باید با توجه به هر دو نظر دکتر آدلمن و سازمان حفاظت محیط زیست اجتناب شود.

نوشته شده در شنبه 25 فروردين 1397ساعت 12:52 توسط یاسین اسماعیل پور|


آخرين مطالب
»  جهت انتخاب یك دستگاه تصفیه هوا با کارایی مناسب بررسی موارد زیر را توصیه می‌کنیم
»  خرید تصفیه کننده هوا
» مزایای استفاده از دستگاه ماساژ و انواع ماساژور بدن
» نحوه عملکرد تلویزیون های QLEDو OLED
» از میهن مارکت بخواهید !!!!!
» نکات ایمنی در نصب ویدئو پروژکتور چیست ؟
» مقایسه فنی و ظاهری کنسول بازی X-Box One با PS4
» یکی از عوامل مؤثر در انتخاب رزولوشن دیتا پروژکتور محتوایی است که می خواهید نمایش دهید:
»  خرید ویدئو پرژکتور
» انتخاب و راه اندازی ویدئو پرژکتور
» تدفين در دوره ساساني و استودانهای سنگی کازرون
» دانستنی درباره عطرها
» علل ریزش مو
» درد نوک پستانها نشانه چیست؟
» عفونت های شایع قارچی در زنان